W dniu 21 sierpnia 2024 wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy w programie było: zwiedzanie PGE Narodowego oraz Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Głównym punktem naszej wycieczki po PGE Narodowym, było zwiedzanie trasy “Poczuj się jak VIP”. Pan przewodnik zabrał nas w miejsca, których przeciętny kibic idący na mecz, nie może zobaczyć. Wycieczkę rozpoczęliśmy od sektora przeznaczonego dla VIP-ów, który obejmuje najbardziej ekskluzywne miejsca przeznaczone dla najważniejszych gości, komentatorów, a także kibiców. Szczególną uwagę zwróciliśmy na Lożę Kryształową projektu Ewy Minge i przepiękny żyrandol z kryształów Swarovskiego. Następnie zwiedziliśmy kaplicę wielowyznaniową znajdującą się na stadionie, w której odbywają się również śluby oraz chrzty.

Następnie przeszliśmy do Centrum Pieniądza NBP gdzie zwiedzanie rozpoczęło się od wystaw stałych poświęconych zagadnieniom narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych form, jakie przyjmował w starożytności. W trakcie wystawy „Skarbiec” możliwe okazało się spełnienie marzeń każdej osoby odwiedzającej Narodowy Bank Polski, tzn. wejście do skarbca, w którym za potężnymi drzwiami znajdują się ukryte w skrytkach złote monety, a w środku skarbca spoczywa prawdziwa sztaba złota, którą można było dotknąć, a nawet podnieść. To był dzień pełen wrażeń!