Zdjęcie przedstawia zwycięzców XXIV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, uczniów ZSP w Somiance.

W niedzielę 17 grudnia 2023r. kolędą Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi… wprowadzili wszystkich zgromadzonych w magiczny nastrój kolędowania na XXIV Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Somiance. W konkursie udział wzięło sześćdziesięciu troje wykonawców z terenu gminy Somianka, którzy reprezentowali swoją szkołę w kategoriach A: klasy 0-II, B: klasy III-V i C: klasy VI-VIII. Pani Iwona Minasiewicz –  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Somiance oraz Klaudia Zyskowska – p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance przywitały zaproszonych gości, dyrektorów szkół, przedstawicieli prasy lokalnej, rodziców, nauczycieli oraz uczniów, biorący udział w konkursie wraz z opiekunami oraz zaprosiły do ponownego przeżycia narodzin Dzieciątka Jezus w wyśpiewanych kolędach i pastorałkach.

Wszyscy wokaliści zaprezentowali swoje utwory z wielkim zaangażowaniem. Pokazali również, że włożyli w ich przygotowanie mnóstwo radości i serca.

W jury konkursu zasiedli: ks. dr Remigiusz Stacherski – proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej w Popowie Kościelnym, Klaudia Zyskowska- p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance oraz Marcin Płotczyk – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej z oddziałem w Somiance. Po naradach jurorzy uznali, że najbardziej podobały im się wykonania uczniów z następujących szkół:

w kategorii A:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w  Jackowie Górnym „Dnia jednego o północy”

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ulasku „W drodze do stajenki”

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mystkowskiej „W drodze do stajenki”

w kategorii B:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w  Popowie Kościelnym „Pastorałka prosto z nieba”

II miejsce – Szkoła Podstawowa w  Jackowie Górnym „Pasterze, proszę Was dla Boga”

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance „Kołysanka dla Jezusa”

w kategorii C:

I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance „Kolęda Maryi”

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ulasku „Kolęda bezdomnych”

III miejsce – Szkoła Podstawowa w  Jackowie Górnym „Mizerna Cicha”

Piękne wyśpiewane kolędy i pastorałki przypomniały magiczny świąteczny czas. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały podziękowania i słodkie upominki, a wokaliści, którzy zajęli zwycięskie miejsca dodatkowo nagrodę rzeczową i dyplom dla szkoły. Także nauczyciele przygotowujący uczniów do występów oraz jury otrzymali podziękowania oraz kwiaty z rąk wójta gminy Somianka Andrzeja Żołyńskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Krzysztofa Ślubowskiego za przygotowanie pięknej oprawy muzycznej.

Po części artystycznej odbył się Kiermasz Charytatywny zorganizowany z myślą o chorych dzieciakach z naszej gminy: Marysi Jeż z Ulasku, Amelii Sakowskiej z Wólki Somiankowskiej oraz Jasia Milewskiego z Popowa Parcele. Na przybyłych gości czekały bogato, świątecznie zastawione stoiska ozdób bożonarodzeniowych, ciast, ciasteczek, aromatycznych oponek i wigilijnych potraw przygotowane przez GOK w Somiance, Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Somianka oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Krąg, Somianki, Somianeczki, Skork oraz Nowych Wypych, a także Panią Izabelę Milewską z rodziną z drużyny Jasia Milewskiego. Szkoła w Woli Mystkowskiej również brała udział w wydarzeniu i prowadziła sprzedaż pod kościołem w Woli Mystkowskiej. Tego dnia hala sportowa wyglądała wyjątkowo świątecznie i magicznie dla wszystkich przybyłych gości organizatorzy przygotowali barszczyk czerwony i paszteciki oraz kapustę wigilijną za symboliczną opłatą.

Dzięki Wam udało Nam się zebrać 2️⃣1️⃣5️⃣5️⃣2️⃣❗️❗️❗️ Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce, pieniądze zostaną przekazane rodzicom potrzebujących dzieci.

Bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji i za Państwa obecność ❤❤❤