9 maja 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek z Agnieszką Frączek, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci na którym uczestniczyli uczniowie z klas III-VI ZSP w Somiance. Pani Agnieszka jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia zwierzęta co przejawia się w jej twórczości. W książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Zachęca do zabawy wyrazami i poznawania nowego słownictwa. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBB. W wierszach opowiada o kulturze słowa i błędach językowych. Autorka napisała również serię książek logopedycznych. O tym skąd czerpie pomysły na kolejne opowieści i wiersze, o tym jak zaczęła pisać, o bohaterach swoich książek, o tym jak poprawnie wymawiać niektóre słowa… i wiele, wiele innych ciekawostek opowiedziała zgromadzonym dzieciom. Nie zabrakło pytań, autografów i uśmiechu. Warto nadmienić, że książka „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek znajduje się na liście lektur szkolnych. Dzieciaki miały okazję zobaczyć i porozmawiać na żywo z autorką książki bardzo dobrze im znanej i lubianej. Na koniec spotkania dzieci mogły zakupić książkę i dostać dedykację oraz autograf od Autorki. Zachęcamy dzieci do wypożyczania książek Agnieszki Frączek, które są w naszej Bibliotece.